top of page
Dollar Bills
מחיקת חובות ללא פשיטת רגל

מעוניין למחוק עד 70% מהחוב ?

זקוקים לעו"ד מומחה למחיקת חובות? הגעתם לעמוד הנכון!

למשרדנו ניסיון רב בתחום ההוצאה לפועל אנו מתחייבים להעניק לכל לקוח, יעוץ אישי, אמין ומהיר. 

לייעוץ טלפוני התקשרו עכשיו: 03-777-5156

חובות

 

כאשר לחייב תיקים בהוצאה לפועל, החובות מתחילים לצבור ריביות, ולמעשה לא רואים את הסוף באופק. ככל ולחייב ישנה  אפשרות לגייס כסף לצורך הסדרי נושים, הוא אינו חייב לפנות להליך פשיטת רגל. עומדות בפניו אופציות אחרות לפרעון יעיל ומהיר של החובות.

כיצד יש לפעול כשנקלעים לחובות גבוהים? באופן  אידאלי יש לפנות לעורך דין עוד בתחילת ההסתבכות הכלכלית. במסגרת ייעוץ משפטי, עורך הדין יכול להתאים ללקוח הליך משפטי ראוי שינקה אותו מחובותיו באופן המהיר ביותר. ואולם, בפועל יותר ויותר אנשים שנקלעו לחובות גדולים מתביישים, מסתגרים בעצמם, ונמנעים מחיפוש אחר פתרון שיאפשר להם לפתוח דף חדש.

 

עורך דין דיני פשיטות רגל

כך, חייבים רבים "כולאים" את עצמם בהוצאה לפועל שנים רבות, כפופים להליכי גבייה טורדניים, עיקולים והגבלות, בעוד שהחובות שלהם ממשיכים לצבור ריביות גבוהות.

בשנים האחרונות צבר תאוצה הליך פשיטת הרגל אשר עבר רפורמה בשנת 2013, והעניק לחייבים רבים פתח לתקווה ומחיקת חובות.

 

הליכי הסדר חובות.

 

הליך הסדר חובות לפי סעיף 19א' לפקודת פשיטת הרגל, מאפשר לחייב למחוק עד 70% מחובותיו.

מהו הליך הסדר נושים לפי סעיף 19א לפקודה?

סעיף 19א לפקודה מאפשר לחייב שחובותיו עולים על 34,963 שקלים להגיש בבית המשפט המחוזי באזור מגוריו בקשה להסדר עם נושיו, עוד בטרם נפתחו נגדו הליכי פשיטת רגל.

אישור ההסדר נתון לשיקול דעתו של בית המשפט, אשר יבחן את סבירותה של הצעת ההסדר ויבדוק את התנהלותו של החייב ותום ליבו.

בהתאם לתנאי ההליך, במסגרת הבקשה על החייב להציע לפחות 30% מכל חוב לא מובטח, שהיה חוב בר תביעה אילו היה ניתן צו כינוס ביום הגשת הבקשה, לרבות הפרשי הצמדה על אותו חוב עד ליום הגשת הבקשה לאישור ההצעה.

כלומר, הליך זה מהווה פתרון מצוין לחייבים אשר יכולים לגייס לפחות 30% מסך חובותיהם, ואשר מעוניינים לפרוע את חובותיהם בזמן קצר, ותוך הימנעות מהליך פשיטת רגל.

כיצד מתנהל ההליך? 

הליך הסדר נושים לפי סעיף 19א לפקודה מונה מספר שלבים:

בשלב ראשון פונה החייב לבית המשפט המחוזי בבקשה לאישור הסדר עם נושיו. על החייב לציין בבקשה ועל ידי תצהיר כי הוא אינו יכול לפרוע את חובותיו בעצמו, ועל כן עליו להציע לפחות סך של 30% מגובה החובות שיאושרו.

בית המשפט יאפשר לכונס הרשמי להגיב לבקשה ולאחר מכן ימנה נאמן (עורך דין מטעם בית המשפט), אשר יפקח על הליך הסדר החוב, יבדוק את תביעות החוב, יצמצם ריביות אשר התווספו לחוב המקורי וילווה את החייב והנושים עד להסדר החוב המיוחל.

 

תנאי למתן אישור להצעת ההסדר על ידי בית המשפט, הוא שניתן אישור להצעת ההסדר על ידי רוב הנושים, ויחד עם זאת, שהם מחזיקים בסך של 75% מסך כלל החוב.

 

בית המשפט רשאי לאשר את ההסדר המוצע אם יש בהצעת ההסדר תועלת לכלל הנושים, זאת אף אם יש נושה שמתנגד להצעה.

בשלב השני החייב משלם "דמי רצינות" על חשבון הצעת ההסדר, לאחר מכן יתחיל תהליך שיארך כמספר חודשים, וכולל אספות נושים בניסיון להגיע להסדר אשר יהיה לשביעות רצון כל הצדדים.

בסופו של ההליך יקבע  מועד לדיון, בו יתבקש בית המשפט לאשר את ההסדר. ככל שיאושר ההסכם על ידי בית המשפט והחייב יעמוד בתנאי ההסדר, יקבל החייב צו הפטר מחובותיו והוא יוכל לצאת לדרך חדשה ונקייה מחובות.  במקרה שבו נושה אחד או כמה נושים מתנגדים לסך המוצע בגובה 30%, ניתן לשפר את ההצעה ולהציע יותר.

לאור העובדה שהחובות נבדקים ומצמצמים ריביות, הצעה גבוהה יותר עדיין מהווה פתרון משתלם כאשר יש ביכולתו של החייב לעשות כן.

הכר את זכויותיך 

אנשים רבים נקלעים לחובות גדולים אשר אין ביכולתם לפרוע במלואם. במצב זה, חשוב להכיר את הפתרונות שהחוק מציע, על מנת לבחור בדרך היעילה והמהירה ביותר.

בהתאם לנסיבות המקרה הספציפי ולשם קבלת החלטה נכונה, רצוי להתייעץ בעורך דין המומחה לתחום.

גם הליך פשיטת רגל מהווה אופציה טובה כאשר אין לחייב שום דרך לפרוע את חובותיו, במיוחד לאור הרפורמה שהקלה את ההליך עבור החייבים, אפשרה להם להיות ללא עיקולים והגבלות, עם חשבון בנק על בסיס מזומן ואפילו לנהל עוסק מורשה במקרים מסוימים.

ואולם, חשוב לדעת כי כאשר הנסיבות מאפשרות זאת, והחייב יכול לגייס לפחות 30% מגובה החובות, יש לשקול לפנות להליך מהיר יותר ללא פשיטת רגל, כפי שהובא באן.

לייעוץ טלפוני ללא תשלום התקשרו עכשיו: 03-777-5156

 האמור במאמר זה אינו בא להחליף יעוץ משפטי,  על מנת לזכות בייעוץ מקצועי ואישי, אנא פנה למשרדינו ונקבע לך פגישת יעוץ 

שדרות מנחם בגין 144 מגדל מידטאון קומה 27 תל אביב

מצא אותנו על המפה

Thanks! Message sent.

bottom of page